<

<
Yazılı ve görsel basının müstesna simalarının yeni Kurtlar Vadisi’ne kafaya taktığı bugünlerde ivedilikle Kurtlar Vadisi Bâb-ı Âli’nin çekimlerine başlanmalıdır. Elbette bu Bâb-ı Âli terimiyle Osmanlı Sadaretini değil Türk Medyası'nı kastediyoruz.

Madem sermayeyi kediye yüklemeye meyilli bunca seveni var. Madem sabah sille yiyip akşamına ekran başında rahatlamak isteyenler var. Mafya, Irak, terör sonraki iş. İlk önce Bâb-ı Âli'den başlanmalıdır.

Bugün Haluk Şahin'in yazısı dikkatimi çekti. Yazar diziyi durdurmak için binbir eylem planı geliştirmiş ve en önemlisi bu diziye reklam verenleri de bir kenara not edin demiş. Ben asıl, haberleri şantaj olarak kullanıp, o haberin çıkmaması karşılığı fahiş fiyatlarla aynı sayfaya "reklam" alanları; Türk televizyonlarında gördüğümüz rezalet programlar için, sevmiyorsanız izlemeyin kardeşim, diyenleri; gazetedeki köşesini eleştirenlere dayanamayıp gazete ücretinden kendi sütununa düşen payı hesaplayıp okuyanlara iade etmeyi teklif eden dahileri; işimiz halkı eğitmek değil para kazanmak diyenleri, bir kenara not edin derim.

Buradan RTÜK’ü şunu bunu göreve çağırıyorum, bu dizi halkı kışkırtıyor, çocuklara kötü örnek oluyor diye zırlamadan bir düşünün bu diziler, filmler halkın hangi ihtiyacına karşılık geliyor? Kimin yapamadığını, kimin adına yapıyor? Hizmet ettiğinizi sanıp rezil ettiğiniz halkı iyi kötü bir tanıyın. Sizin ezbere bildiğiniz Roma Hukukundan gelen: “Adalet, herkese kendi hakkını vermek hususunda kati ve devamlı bir iradedir.” şeklindeki adalet tanımı, bu halk için bir anlam ifade etmez. Bu halk eninden sonunda herkesin kuldan bulmazsa Allah’dan bulacağına inanır. Halkın en çok hoşlandığı kurguların bugün bile adaletle ilgili olanlar, en çok dinlemekten zevk duyduğu hikaye ve menkıbeler ise adaletin gerçekleştiğini anlatanlardır. Bu hikayeler ve efsaneler halkın günlük yaşantısında bugün bile maalesef en büyük ümit kaynağıdır.

Pezevenklik yapana 100 lira ceza verip, pezevenke pezevenk diyene 2 yıl hapis cezası veren yürü ya kulum hukuku ile ancak bu kadar oluyor demekki.

Hem bak ne güzel aynı ekip Türk polisinin, askerinin, devletinin yapamadıklarını da bir bir yapıyor. Amerikan karşıtlığıda enterasan şekilde artması gerekirken Kurtlar Vadisi Irak'ın ilk heyacanı geçtikten sonra azaldı. Türk Tarihin en büyük rezaleti Çuval Olayı için Başbakar bile, "Bu müzik notası değil. Öyle aklınıza her estiğinde verilmez." demişken intikam filmle alınıverdi. Daha ne istiyorsunuz? Bırakın terör olayını da Kurtlar Vadisi'ne rahatlayıp, gevşeyin!
/p>
<
<

<2/span> Yorum: “
    <
  1. # <Anonymous Adsızyazıyor...


Google


Vikipedi Ansiklopedi Değildir
Bu bloga eklenecek yeni yazıları RSS tekniğiyle

 XML›