<

<

Gazete ve televizyon yorumcuları
Hrant Dink cinayetinden sonra oklarını milliyetçiliğe çevirdi. Herkes başka bir milliyetçilikten bahsedince, "neydi bu milliyetçilik" diye tanım yapmaya başladılar. "Milliyetçilik: 1789 Fransız İhtilalinden sonra ..." yeter, devam etmenize gerek yoktur. Çünkü Türk milliyetçiliğini Fransız İhtilali ile açıklamaya çalışan bir, birr, birrr "şey" in ciddiye alınacak tarafı yoktur. Bu adamlar adına konuştuklarından zerre haberi yoktur. Bu lafazanlara göre bırakın milliyetçiliği, Türklük bile İttihad Terakki döneminde ağaç kovuğundan çıkmıştır. Bizim oraların bir lafı var; bunları öküz niyetine çifte koşacaksın. O zaman gör bakalım gazete ve televizyonlarda adam kalıyor mu?
Hepsine geçtim, Allah aşkına bir akıl sahibi de çıksın desin ki, bu milletin tarihinde 720 yılında yazılan bir Göktürk Abideleri var. Taşa yazılıp kâr etmeyen şu alttaki satırların anlamı nedir?

Türk Oğuz Beyleri, işitin! Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, ilini töreni kim bozabilir. Ey Türk Milleti! Kendine dön. Seni yükseltmiş Bilge Kağanı’na, hür ve müstakil ülkene karşı hatâ ettin, kötü duruma düşürdün. Milletin adı, sanı yok olmasın diye, Türk milleti için gece uyumadım, gündüz oturmadım. Kardeşim Kül Tigin ve iki Şad ile ölesiyle bitesiye çalıştım.


Zorlamayın efendiler, sizin çok beklediğiniz faşizmin yolu geçmez buradan. Türkiye'nin yegane sorunu son 60 yıldır akıllı milliyetçi yetiştirememesidir. Bu yüzdendir etrafı bunca salağın sarması, çektiğimiz eziyet.
/p>
<
<

<6/span> Yorum: “<İthal Milliyetçilik#8221;

    <
  1. # <Anonymous Bulent Murtezaogluyazıyor...