<

<

Blog ile şemsiye arasında zorlarsak hepimiz pek çok ilişki kurabiliriz aslında ama bugün Hürriyet İnsan Kaynakları ekinin son sayfasındaki şemsiye imalatçısı Celâl Birsen ile ilgili haberi okurken nedense aklıma hiç zorlanmadan, uzun zamandır pek de vakit ayıramadığım bloglar ve yazarları geldi.


Haberin internet sayfasında Celal Birsen’in şemsiyelerle verdiği pozun hemen altında yazılan yazılar maalesef yok. Orada ilgimi çeken, Celal Birsen’e neden ürettiği şemsiyelere kendi adını verdiği sorusuna cevabıydı. “Kendi adınızı verdiğinizde hata yapamazsınız” diyor Birsen. Genel geçerliliği olmasa da güzel bir yaklaşım. Elbette bir yanıyla da internet ve özellikle bloglar insanların kimliklerini geri planda tutarak rahatça yazmalarına da yarıyor ama …Wikipedia’yı kimliği belirsizler ortalaması yazdığı için kale almayan, gerçek adlarla yazılmayan e-postaları cevaplamayan, internette insanların dürüstlüğünü farklı adlarla açtığı e-posta hesaplarının sayısına göre ölçen ben ki bu blog da kendi adımı kullanmam. Önemli meselelerde internette gördüğüm çoğu imzasız ya da takma adla yazılan yazıları da pek okumam.


Aklımda bunlar varken, zorunlu nedenler hariç gerçek adını kullanmadan yazanları bir kenara koyarak, şöyle bir blog camiasına ve yazarlarına bir göz attım da … Siz ne dersiniz?
/p>
<
<

<10/span> Yorum: “
    <
  1. # <Anonymous Selim Yörükyazıyor...