<

<

Mehmet Ali Birand ve Solaryum
Yalan yok, Mehmet Ali Birand gibi birini ne okurum, ne de izlerim. Çünkü ne yaparsa yapsın bir insana küfür etmeyi kendime asla yakıştıramam. Ama belirli günler vardır, gazetelerin kapış kapış satıldığı pek çok kişinin televizyonda ana haber bültenlerini beklediği... Böyle günlerde bizler gibi başkaları da başkalarından başkaca şeyler beklerler. Mesala Hrant Dink cinayeti. Bir haftadır takip ediyorum çoğu yazarı takip ettiğim gibi ve artık ne kadar duayen varsa topundan gına geldi. Neyse konuyu dağıtmadan başlığa bağlayalım. Zira ciddi yazılar yazmaya, niyetlenip (1-2-3-4-5-6 vs. vs.)sadece postitlerini bile yetişdiremediğim Türk basınının içler acısı haliyle içlemeye hiç niyetim yok.
Hrant Dink cinayeti ve sonrasında rüzgara bırakılıp işletilen sürecin mümtaz siması Birand'ın artık bu kadar da olmaz dedirten yazılarını okudaktan sonra internette malum suje hakkında eski bir yazı ararken Birand'ın solaryum merakını neye yoracağını bilemeyen pek çok tartışmayla karşılaşınca bir anda neşem yerine geldi ve aradığım çetrefilli yazıları boşverip, gençlere daha ayan beyan ve manidar bir hatırlatma yapma ihtiyacı hissettim.

Şimdi efendim; daha solaryumun icat olunmayup, kavunun hormonlanmadığı günlerde biz naçizaneler, kavunu dibinden, insanı yüzünden anlardık. Birand'ı da o eski 32. Gün'lerde bembeyaz bir tenle karşımızda bulurduk. Programın ilerleyen dakikalarında Birand, cürmüne mukabil ekranda kızarmaya başlayınca topyekün "işte başladı yine" diye daha bir dikkat kesilirdik. İş ana haber bültenine gelince, hem Birandlığını yapacaksın, hem iki lafı bir araya getiremeyecek hem de üstüne yakın çekimde kızarıp bozaracaksın! Tamam, kızarmaları solaryumla maskeledin biz de yedik. Televizyonda satır altı mesajlarını sünger gibi içimize de çektik. Ya bu yazdığın yazıları ne yapacağız? Peki bu yazdığın beş para etmez yazıların her gün ve sadece sana özel olarak, Posta Gazetesinde ve aynı gün Hürriyet Gazetesinin tüm dış yayınlarında, Hürriyet internet sitesinde (www.hurriyetim.com.tr) Milliyet internet sitesinde (www.milliyet.com.tr) ve Daily News ekibi tarafından tercüme edildikten sonra hem ana gazetede, hem de Daily News internet sitesinde (www.turkishdailynews.com) neden yayınlandığını hiç mi anlamayacağız?
/p>
<
<

<10/span> Yorum: “
    <
  1. # <Anonymous Adsızyazıyor...