<

<

"Ermenileri çıldırtan gizemli Amerikalı" dan sonra, 6 Ağustos 2005' de yine Ali Murat Güven' in, "İşte, bir numaralı insanlık düşmanı" adlı haberi Yeni Şafak' ta yayımlandı. Bu sefer haberi aynı gün okuma fırsatım oldu ama burada yer vermeye zamanım olmamıştı.

Ali Murat Güven'nin bu yorumundan sonra,konuya değinmek şart oldu. Habere ait özeti yine yazarın kaleminden buraya ekledikten sonra, metnin tamamını okumak için yukarıdaki linke tıklmanızı öneriyorum.

Adı Drastamat Kanayan, lâkabı ise "General Dro"… Birinci Dünya Savaşı'nda doğu illerimizdeki sayısız köy baskınını yöneterek, onbinlerce silahsız Türk ve Kürdü en vahşi yöntemlerle katletti. İnsanlık dışı eylemleri, o günlerde Anadolu'da bulunan yabancı gözlemcilerin raporlarında da geniş biçimde yer aldı.Yönettiği katiller ordusu Kazım Karabekir Paşa'nın birlikleri tarafından Anadolu'dan geri püskürtülünce Almanya'ya kaçtı. Uzun bir sessizlikten sonra İkinci Dünya Savaşı'nda bu kez de Sovyetler Birliği'ne ihanet ederek Adolf Hitler'in saflarına geçti ve Nazi ordusunda "Yahudi avcısı" olarak yıllarca hizmet verdi.Savaştan sonra ABD'ye göç etti ve bu ülkede hiçbir hukukî koğuşturmaya uğramadan, 1956'daki ölümüne kadar krallar gibi yaşadı. Massachusetts'deki cesedi 2000 yılında Ermenistan'a getirildi ve devlet töreniyle bir anıt mezara konuldu. O artık ülkesinde Ermeni gençlerine "örnek insan" olarak tanıtılan bir "millî kahraman"…
/p>
<
<

<3/span> Yorum: “
    <
  1. # <Anonymous Adsızyazıyor...