<

<İşte haber.

NİĞDE Üniversitesi (NÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Azerbaycan uyruklu Prof. Dr. Zarife Hanmehmed, notlarını yükseltme karşılığında öğrencisinden rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklandı.


İddiaya göre, Hanmehmed, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi M.E’den notlarını yükseltmek karşılığında 6 bin YTL istedi. Olayı polise bildiren M.E, seri numaraları alınan paraları, Prof. Dr. Hanmehmed’e odasında verirken polis tarafından suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.


Bu arada, rüşvet olayına aracılık ettiği öne sürülen dekanlıkta görevli memur Çetin Akbaba da gözaltına alındı. Prof. Zarife Hanmehmed ile Çetin Akbaba, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Niğde E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.


Garibim Zarife Hanmehmed, Azeriymiş... Sanırım Türkiye' deki sisteme daha tam uyum sağlayamadı ki yakalandı. Oysa bazı Türk meslektaşları ne güzel beceriyorlar işlerini. Aralarında dekan hatta rektör olan bile var, herkes sistemini oturtmuş çarkları dönüyor. Bir sana mı yetti güçleri a Zarife Hanım? Aşk olsun Zarife Hanım, aşk olsun! 6 bin ytl senin 30 bin dolarlık cipinin kaç günlük yakıt parası ki... Sen şimdi, Niğde E Tipi Kapalı Cezaevi’nde ne yer, ne içersin; yine böyle yağlı bir koltuk bulabilecek misin, soğuk dört duvar arasında a Zarife Hanımcım? (Bu 6000 lisans bedeli, yüksek lisans ve doktoraya doğru rayiçler artıyor, haberiniz ola!)

/p>
<
<

<9/span> Yorum: “
    <
  1. # <Anonymous calkkyazıyor...